Produkty dnia
Koszulka Love...Don't eat!
Koszulka Love...Don't eat!
29,90 zł
Matka wegetarianka i jej dziecko
Matka wegetarianka i jej dziecko
27,00 zł
Viva! wegetarianizm
Viva! wegetarianizm
29,00 zł 15,00 zł
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
29,00 zł 24,90 zł
Koszulka 'Eat tofu, go vegan' - damska bez rękawka
Koszulka 'Eat tofu, go vegan' - damska bez rękawka
29,90 zł
Jadłonomia po polsku
Jadłonomia po polsku
69,90 zł
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?
Submit
Kontakt

wegestudio@wegestudio.pl

Szalony kowboj

Dostępność: wyprzedane, zajrzyj za jakiś czas :)
Cena: 32,00 zł 32.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

Historia amerykańskiego farmera, który przestał jeść mięso.

Autobiografia Howarda Lymana, byłego farmera z Texasu, obecnie przewodniczącego Międzynarodowej Unii Wegetariańskiej (International Vegetarian Union), kultowej postaci amerykańskich wegetarian. Fascynująca historia przemiany człowieka, podana z pewną dozą humoru, choć nie pozostawiająca "suchej nitki" na przemyśle mięsnym i wpływie masowej hodowli zwierząt na środowisko naturalne. Lyman był hodowcą bydła przez dwadzieścia lat. Od ponad dziesięciu podróżuje wzdłuż i wszerz USA, propagując zdrowotne korzyści diety wegetariańskiej i przestrzegając przed niebezpieczeństwem ze strony chemicznego rolnictwa.
 
Fragment początkowego rozdziału:
"Jestem farmerem, hodowcą bydła czwartej generacji. Wychowałem się na farmie w Montanie, gdzie hodowałem krowy przez dwadzieścia lat. Wiem z doświadczenia jak wygląda hodowla fermowa i produkcja mięsa w USA - mam na ten temat informacje z pierwszej ręki.
Obecnie jestem prezydentem Międzynarodowej Unii Wegetariańskiej.
Z pewnością kiedyś lubiłem jeść steki - tak jak moi znajomi i sąsiedzi. Gdybyście jednak wiedzieli to, co ja wiem, o tym jak one powstają i co powoduje ich jedzenie, prawdopodobnie tak jak ja zostalibyście wegetarianami... "
 

* * *

Howard F. Lyman, jest przewodniczącym Międzynarodowej Unii Wegetariańskiej (International Vegetarian Union). Mieszka w Aleksandrii w stanie Wirginia. Był hodowcą bydła, który odziedziczył farmę w stanie Montana, gdzie hodował krowy przez dwadzieścia lat. Od ponad dziesięciu lat podróżuje wzdłuż i wszerz USA, propaguje zdrowotne korzyści diety wegetariańskiej i przestrzega przed niebezpieczeństwem ze strony chemicznego rolnictwa.

* * *

SPIS TREŚCI

ROZDZIAŁ 1. JAK MÓWIĆ PRAWDĘ I POPAŚĆ W KŁOPOTY
ROZDZIAŁ 2. PO PROSTU FAKTY
ROZDZIAŁ 3. POPRAWIANIE NATURY
ROZDZIAŁ 4. Z FARMY NA KAPITOL
ROZDZIAŁ 5. SZALONE KROWY I BIUROKRACI
ROZDZIAŁ 6. BIOTECHNOLOGICZNI TYRANI
ROZDZIAŁ 7. WOŁOWA PLANETA
ROZDZIAŁ 8. JEDZ DOBRZE – CZUJ SIĘ DOBRZE
ROZDZIAŁ 9. WRACAJĄC DO DOMU
SESJA ON-LINE Z HOWARDEM LYMANEM
PRZYPISY
BIBLIOGRAFIA

* * *

Szalony Kowboj jest książką napisaną pod wpływem własnych doświadczeń autora, który przez wiele lat prowadził własną farmę w stanie Montana w USA. Dzięki zdobytej wiedzy H. Lyman opisuje klęskę ekologiczną w USA spowodowaną nadmierną hodowlą bydła i stosowaniem intensywnych metod rolnictwa chemicznego, burząc tym samym drogi niektórym Polakom mit "wspaniałej Ameryki".
Autor z całą odwagą demaskuje oszukańczą propagandę rządu i wielkich firm w sprawie stosowania szkodliwych dla ludzi i zwierząt hormonów wzrostu oraz produkcji żywności genetycznie zmodyfikowanej. Ponadto książka zawiera praktyczne wskazówki, jaki sposób odżywiania jest najwłaściwszy dla człowieka i dlaczego należy unikać niektórych "modnych" diet.
Szczególnie interesująca dla polskiego czytelnika może się okazać historia "choroby szalonych krów" w Wielkiej Brytanii, jak również przyczyny, natura, objawy i liczne odmiany tej choroby szczegółowo opisane przez Lymana. Autor odpowiada też na pytanie, czy tylko krowy zapadają na "chorobę szalonych krów" i czy ma ona związek z chorobą Creutzfeldta-Jacoba, na którą umiera ostatnio coraz więcej ludzi w wielu krajach Europy (także w Polsce). Czy można wierzyć wszystkim informacjom na ten temat, oficjalnie podawanym przez media? Odpowiedź na to również znajduje się w książce Lymana, do której życie wciąż dopisuje własny ciąg - i to w kierunku przewidzianym przez autora...
Szalonego Kowboja powinni przeczytać wszyscy, którym nie jest obojętne własne zdrowie i przyszłość naszej planety.
Danuta Modrzewska

'Książka Howarda Lymana, Szalony Kowboj, odnotowuje chronologiczne zdarzenia z życia autora, począwszy od jego kowbojskich czasów w Montanie do chwili, gdy został przewodniczącym International Vegetarian Union. Szalony Kowboj ostrzega Amerykanów przed wybuchem epidemii choroby szalonych krów, przy okazji demaskując propagandę przemysłu mięsnego i mleczarskiego'.
- Philadelphia City Paper

'Produkowanie i konsumowanie mięsa przez ludzkie istoty jest działaniem szalonym. Heretyckie stwierdzenie? Niewątpliwie, jeśli ma miejsce w kraju, którego kulinarne 'psyche' ukształtowane zostało głównie przez wołowe steki, hamburgery, potrawy z grilla i pieczone martwe ptaki.
Intencją nowej, prowokatorskiej książki Howarda Lymana jest kwestionowanie ortodoksyjnego fetyszu, jakim stało się mięso.
Autor Szalonego Kowboja w świetnym stylu podważa podstawy mięsnego monolitu: erozja gleby wskutek wypasu bydła, epidemia choroby szalonych krów, wycinanie deszczowych lasów tropikalnych i zakładanie w ich miejsce ferm hodowlanych, stosowanie pestycydów, hormonów i zmielonych szczątków zwierząt w hodowli inwentarza żywego. Obok implikacji ekologicznych czy etycznych, Lyman odnotowuje własną fizyczną transformację: będąc na diecie pozbawionej produktów zwierzęcych stracił on 70 kg wagi i obniżył swój poziom cholesterolu o ponad 150 punktów. Spójrzcie na fakty przytoczone w Szalonym Kowboju, a zapewne już nigdy nie będzie postrzegać rzeczywistości w ten sam sposób'.
- The Seattle Times

'To właśnie Howard Lyman był tym człowiekiem, który w kwietniu 1996 r. pojawił się w telewizyjnym talk-show mówiąc zszokowanej publiczności, że w Stanach Zjednoczonych powszechną praktyką jest karmienie krów zmielonymi szczątkami innych krów. Autorytet - to coś, co Howard Lyman ma we krwi. W swej najnowszej książce prezentuje najbardziej miażdżące komentarze w formie zabawnej mieszanki sarkazmu, faktów i dobrego humoru.
Zarówno rząd, jak i największe media w tym kraju - które są w kieszeni dotowanego przemysłu mięsnego i mleczarskiego i które wykorzystują nasze podatki na wycinanie lasów, erozję gleby, skażenie powietrza, wody i ziemi, jednocześnie zatykając nasze tętnice i podwyższając nam ciśnienie - chcą, by ludzie uważali Howarda Lymana za dziwaka. Przypuszczalnie, największe gazety, stacje radiowe i telewizyjne przywitają tę pouczającą, gruntownie przenikliwą i świetnie napisaną książkę tym samym głuchym milczeniem, jakim witają cokolwiek, co zagraża ich status quo. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie. Jednak na wszelki wypadek polecamy abyście już teraz kupili Szalonego Kowboja i podarowali go swym znajomym, którzy myślą, że wegetarianie to tylko mięczaki i nieszkodliwi maniacy. - Ta książka będzie dla nich miłą niespodzianką'.
- Satya Magazine

'Howard Lyman to wojownik walczący w słusznej sprawie z podniesioną do góry głową, mający przed oczami jasny cel. Tym celem jest czyste powietrze, czysta woda i czysta żywność. Dla naszych dzieci i dla dzieci naszych dzieci. Ponieważ w naszym społeczeństwie wciąż zbyt mało dyskutuje się o problemach środowiska naturalnego, dlatego też potrzebujemy takich książek jak Szalony Kowboj. Potrzebujemy takich ludzi jak Howard Lyman, którzy inspirowaliby nas do działania. Możemy przekonywać ludzi do naszych idei dając im Szalonego Kowboja. Jest to podarunek serca, który będzie procentował'.
- Country Connections

'Szalony Kowboj ukazuje przeobrażenie jakie zaszło w sercu kochającego mięso hodowcy bydła, który stał się zapalczywym propagatorem wegetarianizmu i aktywistą walczącym o prawo do bezpiecznej żywności. "Mięso zabija" - pisze Howard Lyman i dodaje: "jest to przyczyna nr 1 chorób i przedwczesnych zgonów w Ameryce". Przytaczając wyniki studiów naukowych, oskarża on diety oparte na produktach zwierzęcych o poważne zwiększanie ryzyka zachorowania na chorobę serca, raka, cukrzycę. Oskarża on również pewne grupy polityków faworyzujących intensywne rolnictwo chemiczne. Szalony Kowboj przypomina nam, że wielkie hodowle bydła dewastują ziemię, że każdy zjadany przez nas posiłek ma wpływ na stan kurczących się bogactw naturalnych ziemi w naszym przeludnionym świecie'.
- Sierra Magazine

 ***
 
Autorzy: Howard F. Lyman i Glen Merzer
Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 248
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

28 czerwca 2015

To kolejna z przeczytanych przeze mnie książek, która utwierdza mnie w słuszności podjęcia mojej decyzji o odrzuceniu bezrefleksyjności w odniesieniu przepotwornej fali zbrodni (nie waham się użyć tego słowa), którą popieramy odrzucając to, co górnolotnie nazywa się człowieczeństwem. Najbardziej przygnębiające jest to, że ludzkość w swojej przygniatającej większości nie jest zdolna nie tylko do empatii już nie tylko wobec eksterminowanych permanentnie zwierząt (co poniekąd da się z trudem wytłumaczyć wrodzoną obojętnością i egoizmem) ale nawet do refleksji co do psychicznej kondycji tych zbrodniarzy zwierząt i własnej duchowości, którzy opłacani są przez bezmózgowych, zindoktrynowanych, zastraszonych społecznie, kulturowo a nawet (o zgrozo!) religijnie konsumentów. Książkę polecam każdemu, kto zamierza poznać prawdę o sobie i innych bez odrzucania a priori wegańskiego modelu życia, jako dziwacznego i wyszydzania tych, którzy podjęli decyzję o rezygnacji ze złego z wielu względów postępowania wobec zwierząt, siebie samych i środowiska. Nie mam złudzeń, że osoba myśląca na poważnie a nie bezrefleksyjnie powielająca wegańskie podejście do życia nie ma łatwego życia. Bardzo trudno jest nie ugiąć się wobec szyderstw, drwin, kpin otoczenia, które nie jest zdolne do autorefleksji, a jedyne na co je stać to spostponować tych, którzy nie pasują do ich „jedynie słusznej”, „naturalnej” (bo powielanej przez wieki) ideologii. Jednak chciałbym wierzyć, że książka ta będzie kolejnym krokiem na rzecz przemyślenia wielu spraw, dostrzeżenia niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka związków między tym jak myślimy (jeżeli zechcemy to uczynić) a tym jak postępujemy i jakie to ma konsekwencje. Jeżeli chcemy mieć otwarty umysł i nie ulec pod naporem pseudoargumentacji innych w rodzaju: „to dziwactwo, moda, fanaberia, to gejostwo”, „mięczak jesteś?!”, „nie zmienisz świata”, to odrzucimy to staniemy po stronie prawdziwej etyki a nie „jedynie słusznej, świętej, nietykalnej tradycji”.

1 listopada 2016

Wspaniała książka i bezcenna wiedza o morderczym, spożywczym biznesie. Moim zdaniem to właśnie od tej książki (a nie od Campbell-a, Ornish-a czy Esselstyn-a) powinna zaczynać się transformacja na Pure Vege. Po tej książce już tylko najwięksi kulinarni twardziele mogą dalej konsumować produkty odzwierzęce mając świadomość z czego dokładnie robione jest mięso, czym są priony (BSE) i skąd w mleku bierze się ropa z groźnymi bakteriami.

26 lutego 2018

Super ksiazka, bardzo duzo sie dowiedzialem o hodowli trzody, produkcji miesa, jaki negatywny wplyw ma to wszystko na nasze naturalne srodowisko oraz zdrowie . Pozwolilo mi to zrozumiec ze chce byc( jestem) wegeterianinem. Moja ocena 5/5.

Submit
Promocje
Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu
Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu
64,90 zł 54,00 zł
Roślinna kuchnia regionalna
Roślinna kuchnia regionalna
49,90 zł 44,90 zł
Viva! wegetarianizm
Viva! wegetarianizm
29,00 zł 15,00 zł
ZIELENINA NA TALERZU Wegetariańsko sezonowo lokalnie
ZIELENINA NA TALERZU Wegetariańsko sezonowo lokalnie
78,00 zł 58,00 zł
Roślinny Comfort Food dla każdego
Roślinny Comfort Food dla każdego
57,99 zł 49,00 zł
Koszulka damska Love don't eat - bez rękawka
Koszulka damska Love don't eat - bez rękawka
34,90 zł 29,90 zł
Wege rodzina
Wege rodzina
59,00 zł 54,00 zł
Wyzwolenie zwierząt - Peter Singer
Wyzwolenie zwierząt - Peter Singer
38,00 zł 32,00 zł
Roślinna kuchnia rodzinna
Roślinna kuchnia rodzinna
44,90 zł 39,90 zł
Naturalna kuchnia wegetariańska
Naturalna kuchnia wegetariańska
45,00 zł 39,90 zł
Wege energia
Wege energia
39,90 zł 36,90 zł
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
29,00 zł 24,90 zł
Polskie mięso czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać
Polskie mięso czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać
34,90 zł 29,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl