Produkty dnia
Koszulka Love...Don't eat!
Koszulka Love...Don't eat!
29,90 zł
Jadłonomia po polsku
Jadłonomia po polsku
69,90 zł
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
29,00 zł 24,90 zł
Koszulka 'Eat tofu, go vegan' - damska bez rękawka
Koszulka 'Eat tofu, go vegan' - damska bez rękawka
29,90 zł
Matka wegetarianka i jej dziecko
Matka wegetarianka i jej dziecko
27,00 zł
Viva! wegetarianizm
Viva! wegetarianizm
29,00 zł 15,00 zł
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?
Submit
Kontakt

wegestudio@wegestudio.pl

Matka wegetarianka i jej dziecko

Dostępność: dostępne :)
Cena: 27,00 zł 27.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

Praktyczne wskazówki dotyczące stosowania wegetariańskiej diety podczas ciąży, karmienia i w pierwszych latach życia dziecka.
 
Książka dostarcza młodym matkom wielu informacji ważnych dla życia i zdrowia ich samych oraz ich dzieci. Zawiera cenne rady dotyczące prawidłowej diety wegetariańskiej. Można tu też naleźć wykaz pokarmów pożytecznych dla kobiety w ciąży i płodu. Publikacja zawiera jarskie przepisy kulinarne. Jest to właściwie kompletny zbiór wiadomości o żywieniu i wychowaniu dziecka.
 

* * *

Ogólny spis treści:
 • Wegetariańska wojna
 • Dlaczego wegetarianizm?
 • Co to jest wegetarianizm?
 • Jak to zrobić?
 • Soja i mleko sojowe
 • Dbajcie o siebie
 • Podstawowe zasady odżywiania w okresie ciąży
 • Problemy w czasie ciąży
 • Zdrowie psychiczne podczas ciąży
 • Twoje dziecko i ty - pierwszy rok razem
 • Żywienie dziecka
 • Troska o psychiczne zdrowie dziecka
 • Tabele
 • Przepisy (ponad 30)

* * *

SŁOWO WSTĘPNE:
(Maria Grodecka)
Książka zawiera informacje o niekonwencjonalnym, bezmięsnym odżywianiu. Zostały one przedstawione w sposób zrozumiały i przystępny dla przeciętnego polskiego czytelnika. Można tu znaleźć wiadomości rzadko dostępne w innych polskich tego typu pozycjach. W publikacjach na temat żywienia są najczęściej opracowania dokonywane przez „profesjonalnych” dietetyków i lekarzy pediatrów, zdecydowanie optujących za karmieniem dzieci oraz ich matek w sposób konwencjonalny, tradycyjny, dietą zawierającą mięso, wędliny i zupy gotowane na mięsie i kościach.

Autorzy przedstawiają dietę jarską jako zdrową, wskazaną dla dzieci i ich matek, bo daje ona nie tylko pełnię sił, prawidłowy rozwój, zapobiega chorobom, ale ponadto pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Te argumenty autorzy rozwijają i swój punkt widzenia uzasadniają bardzo przekonująco. Takich argumentów nie znają na ogół osoby, które konwencjonalną, mięsną dietę uważają za oczywistą i jedynie właściwą. Tekst poniższy dopiero uświadamia im, że mięso jest źródłem różnych toksyn, przyczyną zatruć pokarmowych, powodem chorób takich jak cukrzyca, dolegliwości nerkowe, miażdżyca oraz choroby miażdżycopochodne. A takie informacje są bardzo potrzebne, pożyteczne dla czytelników nie znających innej diety jak mięsna. Tu jest też wyraźnie przedstawiony proces tworzenia się zjawiska arteriosklerozy, jako odkładania się na powierzchni wewnętrznych ścianek naczyń krwionośnych chorobotwórczych złogów i to już od wczesnych lat życia dziecka, karmionego nieprawidłowo nadmierną ilością tłuszczów nasyconych, zwierzęcego białka, któremu brakuje błonnika i witamin obecnych tylko w pokarmach roślinnych. Organizm osłabiony taką dietą staje się podatny na popadanie w nałogi, takie jak alkoholizm, palenie papierosów, zażywanie narkotyków i inne.

Rozdział „Co to jest wegetarianizm?” zawiera wiele cennych rad dotyczących prawidłowej diety wegetariańskiej, która byłaby odpowiednia i kompletna, aby w niej nie zabrakło pokarmów niezbędnych dla pełnego zdrowia. Radzi, jak się ustrzec niedoborów pokarmowych. Zostają też wyjaśnione takie wątpliwości i zastrzeżenia, jakie mogą nękać nie dość dobrze poinformowanych wegetarian, a które dotyczą np. ewentualnych niedoborów w zakresie aminokwasów egzogennych w pokarmie roślinnym oraz niedoborów witaminy B12.

W dalszej części książki autorzy podają rady dotyczące zachowania higieny kobiety w ciąży, piszą też o szczególnej szkodliwości picia kawy, herbaty i alkoholu oraz palenia papierosów w okresie ciąży. Podkreślają też rolę i wartość pokarmów z soi i potraw zawierających wapń. Tłumaczą ich znaczenie dla prawidłowego rozwoju płodu.

Można tu też znaleźć wykaz innych pokarmów pożytecznych dla kobiety i płodu, takich m.in. jak zioła i ziarna zbóż. Czytelniczki znajdą tu również informacje, jak ustrzec się w tym okresie mdłości, bólu głowy, bezsenności i nadciśnienia krwi i jak się przygotować do naturalnego karmienia dziecka piersią. Jak i kiedy zacząć wprowadzać pokarm stały do diety dziecka oraz co dawać do jedzenia i w jakiej ilości. Pożyteczne i cenne są porady dla matek, jak wprowadzać nowe pokarmy do diety dziecka, jakie słodycze można tolerować, a jakich się wystrzegać, aby nie nauczyć dziecka, by je polubiło i potem samo ich poszukiwało. Można też przeczytać rady dotyczące tego, jak zachować pogodny nastrój i dlaczego należy okazywać dziecku dużo miłości.

Na dalszych stronach umieszczone są tabele z wyliczeniem wskazanych pokarmów, w Polsce dostępnych, co czyni tę lekturę pożyteczną i realną dla polskich kobiet.

Ostatnia część książki jest szczególnie pożyteczna i praktyczna, bo zawiera jarskie przepisy kulinarne, przewidziane w wegetariańskiej diecie. Oprócz porad czysto pokarmowych publikacja zwraca uwagę na zdrowie umysłowe dziecka, które zależy od postępowania i zachowania nie tylko matki, ale i całej rodziny. Podkreśla doniosłą rolę ojca dla zachowania równowagi umysłowej i emocjonalnej małego i starszego dziecka.

Jest to właściwie kompletny zestaw wiedzy o żywieniu i wychowaniu dziecka, który informuje młode kobiety o sprawach ważnych dla życia i zdrowia jej samej oraz jej dziecka.

Ogólnie mówiąc, jest to książka bardzo cenna i potrzeba dla polskich matek i polskich dzieci. Nie wprowadza ich w zakłopotanie propozycjami podawania im produktów w Polsce niedostępnych lub trudno dostępnych, jak to się dzieje w pozycjach tłumaczonych z języków obcych, a pisanych przez autorów cudzoziemców. Wyjaśnia podstawowe problemy, z jakimi mogą się borykać kobiety wdrożone do przyrządzania potraw tradycyjnej kuchni polskiej, przeładowanej mięsem, tłuszczem i cukrem. Przełamuje wiele fałszywych, konwencjonalnych poglądów, których stosowanie powoduje u dzieci dolegliwości i choroby. Prosto i wyczerpująco, w sposób niekłopotliwy podaje informacje potrzebne i pożyteczne.

***

Autorzy: Carolin i Roman Pawlak
Wydawnictwo: Znaki Czasu
Liczba stron: 142
Format: 145x205
Oprawa: miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (4)

31 sierpnia 2010

Rewelacyjna książka, w zwięzły i przystępny sposób porusza tematykę nie tylko odżywiania, ale również dotyka kwestii wychowawczych. Bardzo ciekawa pozycja, nie tylko dla wegetarian.

7 października 2013

Dziękuję za ekspresową dostawę, zaraz zabieram się za czytanie, zapowiada się świetna lektura no i kolejna "broń" w walce o swoje:)

16 stycznia 2014

Jestem mile zaskoczona szybkoscia przesylki. Mieszkam w UK i myslalam ze bede czekac kilka tygodni a tu 4 dni i dostalam ksiazke.

11 grudnia 2014

Bardzo fajny kontakt z obsługa sklepu, ekspresowa wysyłka. Książka ciekawa, godna polecenia :)

Submit
Promocje
Wege rodzina
Wege rodzina
59,00 zł 54,00 zł
Polskie mięso czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać
Polskie mięso czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać
34,90 zł 29,90 zł
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
29,00 zł 24,90 zł
Roślinny Comfort Food dla każdego
Roślinny Comfort Food dla każdego
57,99 zł 49,00 zł
ZIELENINA NA TALERZU Wegetariańsko sezonowo lokalnie
ZIELENINA NA TALERZU Wegetariańsko sezonowo lokalnie
78,00 zł 58,00 zł
Roślinna kuchnia rodzinna
Roślinna kuchnia rodzinna
44,90 zł 39,90 zł
Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu
Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu
64,90 zł 54,00 zł
Wege energia
Wege energia
39,90 zł 36,90 zł
Koszulka damska Love don't eat - bez rękawka
Koszulka damska Love don't eat - bez rękawka
34,90 zł 29,90 zł
Viva! wegetarianizm
Viva! wegetarianizm
29,00 zł 15,00 zł
Roślinna kuchnia regionalna
Roślinna kuchnia regionalna
49,90 zł 44,90 zł
Naturalna kuchnia wegetariańska
Naturalna kuchnia wegetariańska
45,00 zł 39,90 zł
Wyzwolenie zwierząt - Peter Singer
Wyzwolenie zwierząt - Peter Singer
38,00 zł 32,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl